Vložky do topánok, ktoré pomáhajú s regeneráciou po zraneniach.  Aj Milanovi a Ele sa to zdalo zvláštne. Až kým to sami nevyskúšali.

Vložky do topánok, ktoré pomáhajú s regeneráciou po zraneniach. Aj Milanovi a Ele sa to zdalo zvláštne. Až kým to sami nevyskúšali.

  • 11.12.2020

Existuje mnoho návodov, čo robiť a ako si pomôcť pri rôznych typoch bolesti, či už sa jedná o zápalovú bolesť, svalovicu alebo o bolesť po zranení či pri rekonvalescencii po operácii. Jednou z možností, ktoré môžete vyskúšať, sú aj FIT THERAPY POSTURE vložky do topánok. Boli vytvorené tak, aby dokázali zmierniť bolesť dlhodobo, efektívne a čo možno najprirodzenejšie pre vaše telo. 

Produkty FIT THERAPY využíva vo svojej praxi aj inštruktor metódy pilates a tréner SPS Zuzana Mackovčinová. Už takmer 9 rokov svojim klientom pomáha riešiť problémy s bolesťami rôzneho druhu. Vložky do topánok FIT THERAPY POSTURE odporučila aj jednému zo svojich klientov, Milanovi. Ten zápasil s bolesťami po úraze, čo mu bránilo venovať sa svojej obľúbenej cyklistike, ktorá je jeho koníčkom už roky. “Cyklistika je moja záľuba, ktorá mi poskytuje priestor na načerpanie potrebnej energie a vyventilovanie hlavy. Ale kvôli úrazu som sa jej, bohužiaľ, nemohol venovať tak, ako som chcel.” 

Ako väčšina pasívnych cyklistov sa Milan snaží neustále zlepšovať a posúvať svoje limity. Dávnejšie však mal menší úraz - pomliaždeninu spodnej časti chodidla priamo pod prstami. Doktor mu povedal, že sa to bude hojiť dlhšie ako zlomenina, a tak to aj bolo. 

Milan nebicykloval niekoľko mesiacov a aj po návrate na sedadlo cítil pri dlhšom šliapaní nepríjemný tlak. Vyskúšal aj rehabilitácie a rôzne cvičenia, ale keďže používa cyklistické tretry, ktoré sú tesné a pomerne tvrdé, stále cítil, že to nebolo ono. Až počas cvičenia so Zuzanou Mackovčinovou prvýkrát počul o nových vložkách do topánok FIT THERAPY POSTURE a na jej odporúčanie ich vyskúšal. 

„Povedal som si, že nemám čo stratiť a vyskúšal som to. Už pár mesiacov používam FIT THERAPY vložky do topánok a musím povedať, že bolesť necítim.“

Milan začal vložky do topánok využívať pravidelne počas cyklistiky. Nebol to okamžitý efekt, ale postupne dokázal prejsť viac bez samotného tlaku. “Dnes už je to pár mesiacov, čo ich používam a musím povedať, že bolesť necítim. Dokonca sa viem do tej nohy poriadne oprieť. Áno, už sa mi podarilo zlepšiť aj nejaké osobáky, samozrejme hlavne kvôli kondičke. Ale tie vložky majú určite niečo do seba, obzvlášť, keď chcete byť istejší a stabilnejší. Uvidím, ako to bude počas mojej zimnej vášne - lyžovania. 

Môžu vložky do topánok pomôcť s regeneráciou po operácii? 

Bolesť nevzniká len pri neprimeranej záťaži či zápale, ale často sa pod ňu podpisuje nesprávne držanie tela, nesprávna chôdza alebo taká “banálna maličkosť”, akou je nerovnomerné zaťažovanie nôh a kĺbov. Aj s týmto problémom dokážu efektívne pomôcť vložky do topánok FIT THERAPY POSTURE.

„Spočiatku som tomu neverila, ale o účinnosti FIT THERAPY POSTURE vložiek do topánok som sa presvedčila.“

Ela je ďalšou klientkou, ktorej pomáhala odborníčka Zuzana  riešiť problémy s bolesťou kolena. Pred piatimi rokmi podstúpila Ela operáciu kolena, na ktorom mala odtrhnutý meniskus a poškodenú chrupavku. Po operácii sa veľmi rýchlo vrátila k behaniu a hlavne k cvičeniu pilates. V tom čase však začala preťažovať druhé koleno, čo sa odzrkadlilo bolesťami a neschopnosťou vykonávať niektoré pohyby.  

“Inštruktorka pilates Zuzka mi ponúkla náplasti FIT THERAPY. Pri ich používaní som pocítila značnú úľavu od bolesti a preto som sa rozhodla vyskúšať aj vložky do topánok od tejto značky. Ich účinok som si uvedomila po dlhšej túre na Chleb. Pri ceste z kopcov som mala s kolenom vždy problémy, a vtedy nič. Uvedomila som si, že nemám bolesti a s ľahkosťou som zbehla aj strmšie časti kopca. O ich účinnosti som sa presvedčila aj pri lezení po feratách, kde bola záťaž na kolená tiež vysoká. Odvtedy nielenže ma koleno nebolí, ale ani mi neopúcha. Priznávam, že som tomu spočiatku neverila. Nie som totiž ten typ, čo všetkému ihneď verí a vyskúša, ale presvedčila som sa, že v tomto prípade sa to oplatilo. Ďakujem.“ 

 

Ako fungujú FIT THERAPY POSTURE vložky  do topánok?

FIT THERAPY POSTURE vložky do topánok sú zamerané na zmierňovanie bolestí spôsobených nesprávnym držaním tela. Pôsobia ako kontinuálna reflexná masáž chodidiel, zlepšujú regeneráciu svalov dolných končatín a aktivizujú samoliečebné schopnosti tela. Pracujú na fyzikálnom princípe odrazu infračervených lúčov prirodzene produkovaných naším telom naspäť do organizmu. 

Vložky do topánok FIT THERAPY POSTURE sú významným pomocníkom pri problémoch spôsobených nesprávnym držaním tela alebo nesprávnou chôdzou. Zlepšujú celkovú stabilitu tela a pôsobia ako prevencia pádov a úrazov. Neobsahujú žiadnu formu lieku ani neuvoľňujú žiadnu chémiu.

Použitie vložiek je jednoduché. Podľa naznačených veľkostí upravíte strihaním obidve vložky. Najlepšie je odstrihnúť veľkosť o jedno číslo menšiu ako bežne nosíte, aby sa vložky v topánkach nekrčili, a aby vás netlačili. Potom ich vložíte do topánok, tak ako klasické vložky, farebnou časťou smerom nahor. Strihanie vložiek nemá žiaden vplyv na ich účinok. Pravidelné nosenie vložiek zvyšuje ich účinok a pri dennom nosení sú účinné 6 mesiacov.