Osobné skúsenosti s FIT THERAPY produktmi od Zuzany Mackovčinovej, inštruktorky metódy Pilates a trénerky metódy SPS

Osobné skúsenosti s FIT THERAPY produktmi od Zuzany Mackovčinovej, inštruktorky metódy Pilates a trénerky metódy SPS

  • 28.02.2021

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí čakajú, že sa problémov s bolesťou zbavia “na počkanie”? Alebo hľadáte spôsob, akým liečiť svoju bolesť dlhodobo a prirodzeným spôsobom? Nech už je to akokoľvek, vedzte, že dostať vaše problémy s bolesťou pod kontrolu môže byť beh na dlhé trate, hlavne pokiaľ chcete problémy riešiť efektívne a dlhodobo. S bolesťou zápasila aj inštruktorka a trénerka Zuzana Mackovčinová, keď sa po úraze kolena snažila dostať znova do formy. Ako prebiehala Zuzkina skúsenosť? A prečo sa rozhodla FIT THERAPY produkty odporučiť aj svojim klientom? Prečítajte si jej príbeh.

„Mala som silné bolesti kolena, a tiež obmedzený rozsah pohybu.”

Som inštruktorkou metódy pilates, trénerkou SPS a tiež inštruktorkou baby plávania a vertikal walkingu. V decembri 2019 som si pri páde na lyžiach natiahla a čiastočne potrhala kolaterálne väzy kolena. Mala som silné bolesti pri akomkoľvek pohybe, a tiež znížený rozsah pohybu. Koleno som neustále tejpovala, aby som mohla cvičiť. Obmedzený rozsah môjho pohybu sa ale nezlepšoval a bolesť pri pohybe stále pretrvávala. FIT THERAPY mi odporučila známa, ktorá mala skúsenosti s náplasťami aj s vložkami do topánok POSTURE. FIT THERAPY produkty ma zaujali, pretože telo vďaka nim pracuje s „vlastnými zdrojmi“. Náplasti teda neobsahujú žiadne syntetické prídavné látky, ktoré by sa postupne uvoľňovali do tela.

 

“FIT THERAPY produkty ma zaujali, pretože telo vďaka nim pracuje s „vlastnými zdrojmi“.

Po 4 mesiacoch bolestí som sa konečne dostala k náplastiam FIT THERAPY. Prvé nalepenie náplasti na noc vyvolalo v kolene príšernú bolesť, avšak na túto reakciu som našťastie bola vopred upozornená a to ma upokojilo. Hybnosť kolena sa mi po mesiaci začala zlepšovať. Zopakovala som sedem „5-dňových kúr“. Následne som cca 5 týždňov koleno nelepila a bolesť sa mi žiaľbohu vrátila. Preto som koleno opäť prelepila. Teraz si lepím náplasť na koleno na 5 dní vždy po 2 týždňovej pauze.

 

“Takmer rok od úrazu sa koleno pri pohybe dostáva do bezbolestného postavenia.

Po dlhšom používaní FIT THERAPY náplastí začali moje kolaterálne väzy vykazovať stále lepší rozsah pohybu a bolesť ustupovala. Nesmierne ma to povzbudilo. Uvedomila som si, že 4 mesiace po úraze som koleno vôbec nešetrila. Zázrak na počkanie som teda ani nečakala. Neskôr som si kúpila aj vložky do topánok POSTURE. Dnes, takmer rok od úrazu, sa koleno pri pohybe dostáva do bezbolestného postavenia pri cvičení. Bohužiaľ, ešte stále nedokáže to, čo pred úrazom. Verím však, že ešte zopár mesiacov s produktmi FIT THERAPY a koleno bude ako predtým. Odborná verejnosť sa vyjadruje, že poškodené väzy sú doživotnou záležitosťou, ja zase, že to pôjde, k čomu mi FIT THERAPY výrazne pomôže.

“Čo som odskúšala na sebe, som začala spomínať mojim klientom.”

Čo som odskúšala na sebe, som začala spomínať mojim klientom. Takto vznikla spolupráca so Zentya Care s.r.o., oficiálnym distribútorom FIT THERAPY. Pozvala som záujemcov na pedobarometrické meranie a vysvetlila im, o čo pri meraní pôjde. Oslovila som rôzne vekové kategórie od 11 rokov do 60 rokov a viac. Škála problémov tejto skupiny bola rôzna - deti s plochými nohami, skoliózou, klienti po operácii menisku a lumbalgiou. Výsledok tohto merania bol smerodajný aj pre mňa, keďže cvičím s každým klientom individuálne.

Technológiu FIT THERAPY svojim klientom vysvetľujem ako možnosť využitia uvoľnenej energie z tela, ktorú mu FIT THERAPY opätovne navráti, čím sa spustia v tele regeneračné procesy. Umožňuje to špeciálna vrstva na náplastiach a na POSTURE vložkách do topánok.

 „Väčšina klientov čaká zázrak po prvom použití. Proces regenerácie je však dlhodobá záležitosť.” 

Všetkých svojich klientov vopred vždy upozorňujem, že pri vyšších ročníkoch a chronických ťažkostiach je proces regenerácie jednoznačne dlhodobou záležitosťou. Veková skupina okolo 40 rokov zareagovala pozitívne na topánkové vložky POSTURE hneď po prvom použití. Patria medzi nich hlavne aktívni turisti, bežci alebo cyklisti. Počas dlhšej outdoorovej záťaže mávali niektorí bolesti v členku, iní zas v kolene. Klienti do 50 rokov si náplasti kupujú takmer pravidelne a vravia, že bolesti konkrétnej časti sa zmierňujú až ustúpia. Pri preťažení si automaticky aplikujú náplasti. Títo klienti sú „na nohách“ väčšinu dňa. Pri nosení vložiek do topánok POSTURE sa však zhodujú, že večerná únava je podstatne miernejšia a nohy ani chrbát ich až tak nebolia. 

Vzhľadom k tomu, že sa venujem korekcii pohybového aparátu, poznám svojich klientov osobne. Snažím sa im preto pomôcť aj mimo cvičebne. K dispozícii mám všetky typy náplastí. Musím však uznať, že nedôvera v ľuďoch je naozaj veľká. Mnoho z nich skúsilo už veľa podporných produktov, ktoré nemali dlhodobý efekt. Preto som veľmi vďačná za vzorky, ktoré im môžem na úvod poskytnúť, aby ich mohli vyskúšať. A teší ma, keď vidím, že sa moji klienti vracajú s pozitívnou skúsenosťou a menšími bolesťami.