ČASTÉ OTÁZKY

Čo je FIT THERAPY technológia?

FIT THERAPY technológia je unikátny patent odrazu infračerveného žiarenia späť do organizmu, až do hĺbky 8-9 cm, čím zmierňuje a odstraňuje bolesť bez použitia liečiva.

 

Ako fungujú FIT THERAPY zdravotnícke pomôcky?

 • FIT THERAPY zdravotnícke pomôcky pracujú na základe fyzikálneho mechanizmu, fungujúceho ako „zrkadlo", ktoré odráža infračervené vlny hlboko späť do tela. Odrazená energia FIR (Far Infrared Rays - ďaleké infračervené lúče) v našom tele rozbíja klastre molekúl vody, čo vedie k zvýšeniu prietoku krvi na úrovni mikrocirkulácie až o 33% (VIDEO Kapilárna mikroskopia TU).
 • Rýchlejšia látková výmena tiež znamená väčšie okysličenie organizmu, čo vo svaloch vedie k zlepšeniu fungovania, vyššiemu výkonu a skráteniu času na regeneráciu svalov. Technológia FIT zlepšuje okysličenie nášho tela, zrýchlenou cirkuláciou krvi napomáha vyplavovaniu chemických látok, toxínov a tukových čiastočiek z organizmu, odstraňuje telesné odpadové látky a znižuje kyslosť nášho tela, zlepšujú potenie, zlepšujú svalové funkcie, pôsobí na zníženie zápalového procesu, zrýchľuje samoliečiacu schopnosť tela a odstraňuje bolesť.

Aký vplyv majú odrazené infračervené lúče na naše telo?

 • Zlepšujú okysličenie nášho tela.
 • Zlepšujú cirkuláciu krvi, tým napomáhajú vyplavovaniu chemických látok, toxínov a tukových čiastočiek z organizmu.
 • Odstraňujú telesné odpadové látky a znižujú kyslosť nášho tela.
 • Zlepšujú potenie.
 • Odstraňujú bolesť.
 • Zlepšujú svalové funkcie.
 • Zrýchľujú samoliečiacu schopnosť tela.
 • Udržujú teplo (bez prehrievania) a zlepšujú spánok.
 • Zlepšujú mikrocirkuláciu.
 • Zrýchľujú cirkuláciu krvi o 32,95%.

Je FIT THERAPY technológia založená na tepelnom princípe?

Technológia FIT THERAPY nepracuje na princípe samovoľného zahrievania. Pri používaní FIT THERAPY produktov nedochádza k zahrievaniu miesta aplikácie, preto nehrozí tepelný/termálny šok.

Pre koho sú určené FIT THERAPY zdravotnícke pomôcky?

FIT THERAPY technológia podporuje funkčnú regeneráciu svalov pri zápaloch, kontraktúrach, únave a pri nadmernom zaťažení. FIT THERAPY zdravotnícke pomôcky sú určené pre pacientov s akútnou alebo chronickou bolesťou (FIT THERAPY PATCH - náplasti), ďalej pri bolestivej menštruácii (FIT THERAPY LADY - náplasti), a tiež pri problémoch s poruchami správneho držania tela, s poruchami postoja a chôdze (FIT THERAPY POSTURE - vložky do topánok).

Aké sú najčastejšie oblasti aplikácie FIT THERAPY zdravotníckych pomôcok?

Výborné výsledky sú dosahované pri liečbe bolestí krčnej chrbtice, bolestí krížov, lumbago, bolestí ramena, lakťa, pri coxalgii, coxartróze, artritíde, fibromyalgii, zápale šliach, pri akejkoľvek bolesti kostro-svalového aparátu.

Medzi najčastejšie oblasti na aplikáciu patrí krčná chrbtica, oblasť dolného chrbta/krížov, oblasť bedrových kĺbov, ramená, kolená, členky.

Ako sa FIT THERAPY náplasť správne aplikuje?

Aplikácia je veľmi jednoduchá. Miesto, na ktoré náplasť aplikujeme poriadne vyčistíme od zostatkov krému či gélu a vysušíme od vody. Ideálne je počkať aspoň 30 min po sprchovaní, aby oblasť nebola vlhká. Neodporúčame ju aplikovať krátko pred športovou aktivitou. Náplasť lepíme postupne a snažíme sa o minimalizovanie vzduchových bubliniek, ktoré môžu vznikať. Pre úplne priľnutie je potrebné cca 2 minúty po nalepení sa nehýbať, neobliekať sa, ideálne náplasti jemne pritláčať. Do dvoch minút sa lepivá vrstva náplasti aktivuje, priľne k pokožke a nasledujúcich 5️ dni o nej nebudete ani vedieť.
Pre lepšiu priľnavosť je vhodné nadmerné ochlpenie pokožky v mieste aplikácie zredukovať, napríklad strihaním (pri holení môže dôjsť k podráždeniu/drobnému poškodeniu pokožky).
Náplasti sa nesmú používať na rany alebo na poranenú alebo začervenanú pokožku.

Aký rýchly je nástup účinku FIT THERAPY náplastí?

Terapeutický účinok nastáva už po pár minútach, najneskôr však do 24 hodín (v závislosti od zdravotného stavu). Aby sa naplno využil analgetický účinok liečby, je potrebné aplikovať FIT THERAPY náplasť celých 5 dní. V prípade liečby chronickej bolesti, na dosiahnutie plného terapeutického efektu sú potrebné minimálne dve aplikácie FIT THERAPY náplastí, ideálne 3 (jedno celé balenie, tzn. 15 dní). Je vhodné náplasti aplikovať aj pár dní po odznení bolesti.

Ako dlho môže byť náplasť aplikovaná a aká je možná dĺžka liečby s FIT THERAPY náplasťami?

FIT THERAPY náplasti sa môžu používať neobmedzene, podľa potreby a podľa závažnosti daného problému, nakoľko neobsahujú žiadne liečivo. Pri chronických, dlhé roky trvajúcich problémoch je potrebné dopriať telu dostatok času a používať náplasti minimálne 15 dní (1 balenie), ideálne aj dlhšie, pár dní po odznení bolesti. Jedna náplasť sa aplikuje 5 dní, po tejto dobe je potrebné náplasť vymeniť za novú.

Môžu sa FIT THERAPY náplasti používať dlhšie ako 5 dní?

Účinnosť liečby FIT THERAPY náplastí bola klinickými štúdiami testovaná počas piatich dní. Preto z uvedeného a tiež z hygienických dôvodov sa jedna náplasť neodporúča lepiť na viac ako 5 dní, po ich uplynutí je potrebné vymeniť náplasť za novú a pokračovať v terapii podľa potreby.

Môže byť aplikovaných viac FIT THERAPY náplastí súčasne?

Áno, môže byť aplikovaných viac FIT THERAPY náplastí súčasne, pretože neuvoľňujú žiadnu chemickú účinnú látku, teda sú bez kontraindikácii súvisiacich s možnosťou predávkovania farmakami s možnými systémovými komplikáciami. Ideálne je pokrytie čo najväčšej časti miesta bolesti náplasťou FIT THERAPY, preto je možné ich použiť aj viac, prípadne ich strihaním upraviť podľa potreby.

Čo v prípade, ak bolesť zasahuje väčšiu plochu tela ako určená náplasť pokryje?

Účinok pri všetkých náplastiach je rovnaký, rozdiel pri jednotlivých druhoch náplastí je v tom, že sú ergonomicky vytvarované tak, aby čo najideálnejšie priľnuli/sadli na postihnuté miesto. V prípade, že napríklad bolesť ramena pociťujete na väčšej ploche ako pokryje náplasť priamo určená na RAMENO, môžete na dané miesto použiť aj najväčšiu náplasť určenú na CHRBÁT, môžete ju rozstrihnúť a prispôsobiť si ju ako potrebujete, fungovať bude stále rovnako, jej účinok sa nezníži, naopak, pokrytím čo najväčšej plochy sa zvýši.

Ako postupovať v prípade, ak počas liečby FIT THERAPY náplasťami nastane pocit výraznejšej bolesti?

Jedná sa o zriedkavý prípad nazývaný „Liečebná kríza". Zvýraznenie pocitu vnímania bolesti je spôsobené zvýšením hladiny voľných toxínov, keďže vlny infračerveného žiarenia podporujú nielen mikrocirkuláciu, ale aj molekulárnu výmenu na bunkovej úrovni. Tento mechanizmus má za následok dočasné vnímanie zvýšenia bolesti, väčšinou v prípade bolesti dlhodobej.
V uvedenom prípade sa odporúča pri silnej bolesti aplikácia tzv. „hiccup" (štikútka) - jeden deň liečby s náplasťou, potom jeden deň bez náplasti, atď., aby sa postupne eliminoval pocit vnímania zvýšenej bolesti a organizmus si navykol na liečbu.

Ako postupovať v prípade výskytu alergickej reakcie?

FIT THERAPY náplasti boli dermatologicky testované aj na citlivej pokožke, zvyčajne ich bezproblémovo znášajú aj ľudia s citlivou pokožkou. Výskyt alergických reakcií je zriedkavý (z 2,5 milióna použitých náplastí bolo nahlásených len 23 prípadov začervenania, čo je 0,0000092%), ale je možný.
Ak sa vyskytne alergická reakcia na náplasť, napríklad svrbenie alebo sčervenanie, okamžite náplasť odstráňte a informujte nás o tejto skutočnosti, aby sme to nahlásili výrobcovi. Odfotografujte postihnutú oblasť a poznačte si aký to bol typ náplasti a výrobnú šaržu.
Sú zdokumentované aj prípady, kedy pri nalepení viacerých náplastí súčasne nastáva alergická reakcia iba na určitom mieste na tele. Napríklad, dve náplasti od seba vzdialené len 1-2 cm a jedna náplasť je znášaná dlhodobo plne bez problémov a druhá vyvoláva svrbenie a začervenanie pokožky aj pri opakovaných pokusoch.

Fungujú FIT THERAPY náplasti aj na bolesti kolena?

ÁNO.
Pre ešte vyšší účinok sa odporúča náplasť na KOLENO doplniť náplasťou UNIVERZÁL nalepenou na zadnú časť kolena (zo spodu). Dosiahne sa tým vytvorenie „obruče" okolo kolena a účinok FIT THERAPY technológie je ešte intenzívnejší, úľava od bolesti sa dostavuje rýchlejšie.
Pre dlhodobé odstránenie bolesti kolena je však kľúčová príčina jej vzniku. Pokiaľ ide o mechanické poškodenie, účinok FIT THERAPY náplastí môže byť krátkodobý alebo slabší. Odporúčame konzultáciu s odborníkom.
Veľmi často je bolesť kolena dôsledkom nesprávneho držania tela, nerovnomerného rozloženia záťaže. V takomto prípade odporúčame doplniť náplasti na KOLENO používaním FIT THERAPY POSTURE – vložky do topánok s FIT technológiou.
Tieto vložky na fyzikálnom princípe AUTOMATICKY menia náš postoj, vyrovnávajú os tela a tým ho postupne zbavujú bolestí spôsobovaných nesprávnym držaním tela. Vložky pôsobia v stoji aj v pohybe, výrazne zlepšujú aj našu chôdzu. Na dlhodobé odstránenie bolesti kolena sa odporúča ich dlhodobé používanie.

Ako funguje FIT THERAPY POSTURE?

FIT THERAPY POSTURE – vložky do topánok, fungujú na fyzikálnom princípe, zlepšujú stabilitu a rovnováhu tela, stimulujú správne držanie statického postoja a držanie tela pri chôdzi, zlepšujú regeneráciu svalov. Vyrovnaním stability a rovnováhy, udržaním správneho postoja napomáhajú pri prevencii pádov a úrazov a liečbe bolestí chrbtice a svalového aparátu (najčastejšími bolesťami spôsobenými nesprávnym držaním tela a nerovnomerne rozloženou záťažou sú bolesti kolien a krížov).
FIT THERAPY vložky do topánok účinkujú 6 mesiacov pri dennom nosení. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach (pánske a dámske) a upravujú sa strihaním. Môžu sa prať v práčke.
Automatický účinok FIT THERAPY vložiek do topánok a okamžitú zmenu stability tela si môžete pozrieť na videu, kde sa nám podarilo zaznamenať autentickú reakciu nášho kolegu na prvé stretnutie s nimi TU

BEZPLATNÉ MERANIE: Svoju stabilitu a rozloženie záťaže bez použitia a s použitím FIT THERAPY POSTURE si môžete prísť zmerať na pedobarometrickej podložke. Termíny priebežne zverejňujeme TU.

Prípadne nám napíšte mail info@fitnaplasti.sk .

Ako funguje FIT THERAPY LADY?

FIT THERAPY LADY je súprava 3 náplastí s FIT TECHNOLÓGIOU. Pracujú pomocou fyzikálneho mechanizmu, fungujúceho ako „zrkadlo", ktoré odráža ďaleké infračervené vlny hlboko späť do tela, tým dochádza k zmierneniu menštruačnej bolesti.
Jedna náplasť sa lepí na krížovú oblasť, dve menšie oválne náplasti na vaječníky (podrobné inštrukcie sú v príbalovom letáku). Odporúča sa náplasti aplikovať ideálne 1-2 dni pred menštruáciou.
Výrazný efekt (úľava od bolesti) nastáva počas druhého menštruačného cyklu. Pravidelnou aplikáciou, opakovaným používaním sa úľava ďalej zvyšuje.
Technológia je ideálnym riešením pre ženy s celoživotnou bolestivou menštruáciou. Poskytuje úľavu od bolesti bez chémie. 1 balenie FIT THERAPY LADY obsahuje 2 sety 3 náplastí, teda vystačí na 2 menštruačné cykly.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať počas tehotenstva?

Zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY pôsobia bez uvoľňovania účinných látok a bez tepelného šoku. Technológia FIT THERAPY pôsobí ako „zrkadlo", ktoré dokáže odrážať infračervené žiarenie späť do tela, aby sa znížili príznaky bolesti. Je preukázaná pomoc v prípade rôznych muskuloskeletálnych porúch pri použití technológie FIT THERAPY.
Nakoľko nie sú u tehotných robené žiadne klinické štúdie s FIT THERAPY náplasťami, odporúčame pred akýmkoľvek použitím poradiť sa so svojím gynekológom.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať v kombinácii s kontraceptívami (hormonálna antikoncepcia)?

Áno.
Zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY pracujú na princípe spätného odrazu infračerveného žiarenia do ľudského tela, takže neprinášajú žiadne kontraindikácie spojené s možnou vzájomnou interferenciou s hormonálnymi kontraceptívami.

Môžu FIT THERAPY LADY pomôcť v prípade endometriózy?

Na základe pozitívnej spätnej väzby FIT THERAPY LADY zmierňuje bolesť spojenú s kontrakciami uteru, podobne ako v prípade primárnej dysmenorey. Nelieči patologický proces endometriózy.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať u pediatrických pacientov?

FIT THERAPY zdravotnícke pomôcky sú bez chemicky účinnej látky a sú bezpečné. I keď momentálne nedisponujeme žiadnou klinickou štúdiou použitia u pediatrických pacientov, použitie FIT THERAPY náplasti v prípade muskuloskeletálnych bolestí sa odporúča.
Je vhodné konzultovať aplikáciu s pediatrom. Treba mať na pamäti, že pokožka detí je omnoho citlivejšia. Neodporúča sa používať FIT THERAPY náplasti u detí mladších ako 3 roky (nebezpečenstvo odstránenia dieťaťom a možnosť prehltnutia).

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať v prípade neuropatii?

Je preukázané, že zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY účinne znižujú bolesť spojenú s poruchami pohybového aparátu v dôsledku kontraktúr, nadmerného stresu a zápalu.
V prípade neuropatii, vzhľadom na rozdielnu povahu bolesti (spôsobenú poranením, alebo ochorením somatosenzorického nervového systému), nemáme dostatok údajov na vyvodenie konečných záverov, z dôvodu neexistencie konkrétnych klinických štúdii uskutočnených na tomto druhu patológii.
Zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY nespôsobujú kontraindikácie, vzhľadom na neprítomnosť uvoľňovania chemicky účinných látok a spôsobenia tepelného šoku, je možné použiť terapeutické pomôcky FIT THERAPY na zmiernenie bolesti aj v týchto prípadoch.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať v prípade titánovej, alebo akejkoľvek biokompatibilnej endoprotézy kolena?

Zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY pôsobia bez uvoľňovania chemicky účinných látok a bez tepelného šoku, preto je možné ich použiť na úľavu od bolesti bez kontraindikácii a bez interakcie s endoprotézami akéhokoľvek typu (titánové aj biokompatibilné). V tomto prípade náplasť môžeme aplikovať priamo nad kolenom.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať onkologickými pacientami?

FIT THERPAY náplasti môžu priniesť napríklad čiastočnú úľavu od bolesti v prípade onkologických pacientov. Aplikáciou FIT THERAPY náplastí sa tak môže znižovať potreba užívania farmakologických preparátov.
Pri zohľadnení celkovej situácie onkologických pacientov a chýbajúce klinické štúdie účinkov na túto skupinu pacientov však odporúčame poradiť sa s lekárom pred každou aplikáciou.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať u pacientov s kardiostimulátorom?

Kardiostimulátor pracuje s elektrickým impulzom, zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY pracujú na fyzikálnom princípe odrazu infračerveného žiarenia. FIT THERAPY náplasť nepôsobí ako zdroj energie, ale ako zrkadlo, odrážajúce infračervené vlny späť do tela bez uvoľňovania chemicky účinnej látky a spôsobenia teplotného šoku. Z uvedeného vyplýva, že použitie zdravotníckych pomôcok FIT THERAPY by nemalo narúšať elektrickú aktivitu implantovaných zariadení (kardiostimulátor).
V súčasnosti však nebola uskutočnená žiadna špecifická štúdia na posúdenie možných vzájomných interakcii, preto odporúčame pred aplikáciou zdravotníckych pomôcok FIT THERAPY poradiť sa s lekárom.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať u pacientov s herniou disku?

V prípade hernie disku je účinnosť liečby zdravotníckymi pomôckami FIT THERAPY závislá na mechanickom útlaku v danej oblasti. V extrémnom prípade nenastáva vnímanie výrazného zlepšenia. Momentálne disponujeme rôznymi odozvami na uvedený patologický proces. V počiatočných fázach FIT THERAPY môže prispieť k zmierneniu bolesti, avšak túto bolesť treba posudzovať ako chronickú, vhodné je aplikovať FIT THERAPY liečbu opakovane, minimálne dvakrát.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať pri liečbe fibromyalgie?

Fibromyalgia je dlhotrvajúca chronická porucha (bolesť), ktorá spôsobuje bolesť svalov, únavu. Z tohoto dôvodu je zaradená do typu bolesti indikačnej skupiny pre liečbu zdravotníckymi pomôckami FIT THERAPY. Liečba bolestivých symptómov svalových šliach je nevyhnutná u pacientov s fibromyalgiou, trpiacich stálou precitlivelosťou kĺbového systému. Aplikáciou FIT THERAPY náplastí sa znižuje potreba užívania farmakologických preparátov.

Môžu sa zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať v prípade farmakologickej liečby?

Áno.
Zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY pôsobia jednoducho. Pracujú na princípe spätného odrazu infračerveného žiarenia do ľudského tela, takže nie sú žiadne kontraindikácie spojené s možnou vzájomnou interakciou s inými farmakami.

Môžu zdravotnícke pomôcky FIT THERAPY používať pacienti s dg. Diabetes mellitus?

U pacientov s Dg. Diabetes mellitus sú prítomné komplikácie krvného obehu, hlavne v zmysle poruchy mikrocirkulácie. FIT THERAPY technológia zlepšuje povrchový mikrocirkulačný prietok krvi cca o 33% (kapilaroskopická štúdia Dr. Battistela). U týchto pacientov je potrebné konzultovať liečbu s ošetrujúcim lekárom.

Rada odborníka

Prihlásenie

Stránka používa cookies. Viac info.