Fit technológia

FIT THERAPY TECHNOLÓGIA 

FIT THERAPY sú produkty s technológiou, ktorá prirodzene vracia ďaleké infračervené lúče vyžarované ľudským telom (FIR - Far Infrared Rays) naspäť do nášho tela bez zbytočného prehrievania v mieste bolesti. FIT technológiu môžeme prirovnať k niečomu ako „zrkadlo", ktoré odráža infračervené vlny späť do tela až do hĺbky 8-9 cm, čím zmierňuje a odstraňuje bolesť bez použitia liečiva.

Odrazená energia ďalekých infračervených lúčov v našom tele zvyšuje rýchlosť prietoku krvi na úrovni mikrocirkulácie až o 33%. Rýchlejšia látková výmena zase zvyšuje okysličenie organizmu, čo vo svaloch vedie k zlepšeniu ich fungovania, vyššiemu výkonu a skráteniu času na ich regeneráciu.
 

PÔVOD A UNIKÁTNOSŤ FIT THERAPY TECHNOLÓGIE

Testy a výskum ukázali, že ľudské telo vyžaruje a prijíma infračervené žiarenie, ktoré môže eliminovať toxíny. Práve toxíny sú jednou z hlavných príčin vzniku zápalov a bolestí v tele. Realizované štúdie viedli ku koncepcii FIT THERAPY náplastí, ktoré využívajú technológiu odrazu ďalekých infračervených lúčov produkovaných ľudským telom. 

Tím talianskych odborníkov, lekárov a fyzikov na čele s jadrovým fyzikom Gaetanom Bertinatom zo spoločnosti D. Fenstec, vytvoril materiál, ktorý výrazne zvyšuje odrazivosť ďalekých infračervených lúčov. Toto ich know–how zásadným spôsobom otvorilo možnosti využitia technológie na zmiernenie bolesti a liečbu prostredníctvom vysoko efektívnej podpory samoliečiacej schopnosti tela. 
Vznikla tak technológia FIT = Far Infrared Technology, ktorá využíva dávno preukázané účinky energie (ďaleké infračervené žiarenie) produkovanej ľudským telom. 

 


 

 

FIR - FAR INFRARED RAYS 

Lúče FIR (Far Infrared Rays - ďaleké infračervené lúče) sú druhom elektromagnetického žiarenia. Vedci pozorovali ich vplyv na ľudské telo a zistili, že tieto lúče sú selektívne absorbované orgánmi, ktoré potrebujú doplniť energiu. Tento jav sa nazýva “Rezonančná absorpcia”. Naše telo prijíma a vysiela ďaleké infračervené lúče, ktoré prenikajú do organických látok a vody. Štúdie ukázali, že tieto lúče majú schopnosť eliminovať toxíny z tela. V prípade, že sa toxíny kumulujú, môže to viesť k blokádam v krvnom obehu. Infračervené lúče môžu byť využité na rozšírenie ciev a rozpustenie toxínov, ktoré sú následne vylúčené prostredníctvom moču a potenia.

 

AKÝ VPLYV MAJÚ ODRAZENÉ INFRAČERVENÉ LÚČE NA TELO?

  • Zlepšujú okysličenie nášho tela.
  • Zrýchľujú cirkuláciu krvi o 32,95%, čím napomáhajú vyplavovaniu chemických látok, toxínov a tukových čiastočiek z organizmu.
  • Zmierňujú problémy s potením.
  • Odstraňujú bolesť.
  • Zlepšujú svalové funkcie.
  • Zrýchľujú samoliečiacu schopnosť tela.
  • Udržujú teplo (bez prehrievania) a zlepšujú spánok.