FIT THERAPY produkty odporúča aj renomovaný ortopéd MUDr. Peter Klein, MBA

FIT THERAPY produkty odporúča aj renomovaný ortopéd MUDr. Peter Klein, MBA

  • 12.02.2021

FIT THERAPY technológia rozhodne nepatrí k tradičným metódam na liečbu bolestí. U nás je to novinka. A hoci sú FIT THERAPY produkty certifikovanými zdravotníckymi pomôckami, mnoho pacientov s bolesťami ale aj odborníkov, lekárov, sa na ne pozerá s dávkou rezervovanosti.

Preto sme oslovili MUDr. Petra Kleina, MBA, známeho ortopéda, renomovaného odborníka na kostro-svalové problémy a zranenia, aby sa podelil so svojimi skúsenosťami s touto unikátnou technológiou. „Spočiatku, ako ku všetkému novému, som pristupoval aj k týmto náplastiam opatrne a vyskúšal som ich najprv na sebe. Náplasti som si opakovane aplikoval na kríže pre akútnu bolesť, prvé dva dni ešte v kombinácii s liekmi. Sadu náplastí (3 náplasti po 5 dní) som si aplikoval aj na bolesť tzv. oštepárskeho lakťa. Výraznú úľavu od bolestí som v oboch prípadoch pocítil do 24 hodín a ťažkosti mi ustúpili v priebehu 7-14 dní."

Po citeľnom zlepšení svojho stavu odporučil vyskúšať FIT THERAPY náplasti aj svojej dcére: „Dcéra bojovala s akútnym blokom pohybového segmentu a s dráždením medzirebrového nervu. Sadu náplastí som jej aplikoval na mieste bolesti chrbta, pozdĺžne medzi lopatky. Prvé dni používala náplasti proti bolesti v kombinácii s liekmi, kým neustúpila pálivá a pichľavá bolesť v hrudníku. Aj dcéra rýchlo pocítila úľavu a celkové ťažkosti sa jej zmiernili v priebehu 12-14 dní.”

Po osobných pozitívnych skúsenostiach sa Dr. Klein rozhodol používať produkty FIT THERAPY aj pri liečbe svojich pacientov a kladné ohlasy na seba nenechali dlho čakať. Pacienti pociťovali zmiernenie ťažkostí a pochvaľovali si aj jednoduchosť použitia. “Nadšenie z efektu zaznamenávam u mojich pacientov najmä pri liečbe akútnych funkčných stavov a tiež pri liečbe nezávažných poranení pohybového aparátu. Veľkou vhodnou skupinou pacientov pre tieto náplasti sú staršie deti a juvenilní športovci, a celkovo športové poranenia či kostro-svalového preťaženia. Veľmi vhodné sú pre pacientov s mnohopočetnými alergiami, či pri konkomitantnej liečbe. Náplasti proti bolesti bez liekov a chémie sú vhodnou voľbou aj pre gravidné ženy s bolesťami v oblasti panvového kruhu.“

Doktor Klein sa samozrejme stretáva aj s pochybnosťami u svojich pacientov, a to hlavne nedôverou v princíp fungovania náplastí bez chémie. A tak pacientom vysvetľuje ako môžu náplasti „zaberať“ aj bez chemickej účinnej látky: “Náplasti pracujú na biofyzikálnom princípe "samoliečenia" vlastnou energiou, ktorá sa odráža späť do miesta bolesti, či do miesta poruchy funkcie, nad ktorú je umiestnená. Tým dochádza ku zvýšeniu prekrvenia, odstráneniu odpadových produktov či poraneného tkaniva, zlepšeniu okysličenia, prívodu hojivých látok a k protizápalovému pôsobeniu.”

Po prvom vyskúšaní pacienti podľa Dr. Kleina oceňujú „nenáročnú aplikáciu a účinok, ktorý bez potreby ďalšej aktivity trvá 24 hodín po dobu 5 dní. Je to vhodná alternatíva liečby „na doma“ a pacienta nijako neobmedzuje a nezaťažuje“.

Výhodou náplastí pre pacientov vidí doktor aj v tom, že „keďže neobsahujú žiadne liečivo a neuvoľňujú do tela žiadnu chémiu, netreba sa obávať nežiadúcich účinkov. Sú tak vhodné aj pre staršie deti, adolescentov, či chronických alebo polymorbídnych pacientov. Sú vysoko bezpečné, čo sa týka kombinácie s inými produktami napr. pri konkomitantnej liečbe“.

A ako by MUDr. Peter Klein, MBA predstavil FIT THERAPY náplasti nielen pacientom ale aj svojim kolegom lekárom? „Výsledkom mojich doterajších skúseností s FIT THERAPY náplasťami na liečbu bolesti je, že ich využívam a odporúčam ako bezpečnú alternatívu k medikamentóznej liečbe alebo v kombinácii s nastavenou liečbou ako doplňujúcu liečbu ťažkostí pacientov s pohybovým aparátom. Alebo ako vhodný spôsob na doliečenie funkčných porúch pohybových reťazcov.“ „Podľa mojich skúseností, náplasti spoľahlivo zmierňujú ťažkosti, ich liečebný efekt trvá viac dní a dosiahneme ho bez zbytočného zaťažovania organizmu pacienta chemickými látkami. Účinné zmiernenie bolestí sme zaznamenali u 90% pacientov.“

Táto unikátna technológia si skrátka získala dôveru Dr. Kleina a v liečebných postupoch v jeho ambulancii majú FIT THERAPY náplasti svoje miesto. Aj keď k nim spočiatku pristupoval opatrne, presvedčil sa, že sú skutočne bezpečnou a spoľahlivou pomocou na zmiernenie bolestí.

Sme radi, že odborníci venujú svoj čas novinkám, ktoré sa neboja vyskúšať aj na vlastnej koži. FIT THERAPY náplasti sú certifikované zdravotnícke pomôcky, ktoré účinne pomáhajú v liečbe bolesti. Vyskúšajte ich aj vy.