Fit technológa

ÚĽAVA OD BOLESTI BEZ LIEKOV, PÔVOD A UNIKÁTNOSŤ FIT THERAPY TECHNOLÓGIE

Všetky ľudské bunky majú spoločný bioelektrický membránový potenciál v rozsahu vlnovej dĺžky 4 až 20 mikrónov.Za základný kameň FIT THERAPY technológie môžeme považovať 50.-60. roky 20. storočia, kedy sa v NASA podarilo objaviť minerály, ktoré sú schopné odrážať ďaleké infračervené žiarenie, čo bol kľúčový posun v otázke ochrany kozmonautov pred vesmírnym žiarením. Japonci počas 70. až 80. rokov vyvinuli niekoľko patentov s podobnou technológiou reflektivity. Doteraz sa im však nepodarilo technológiu významnejšie uplatniť v zdravotníctve, pretože odrazivosť žiarenia ich výrobkov je veľmi obmedzená - na 1 až 2 cm do vnútra tela.

A čo sa nepodarilo v Japonsku ani v USA, podarilo sa vedcom z Talianska v spoločnosti D. Fenstec. Tím odborníkov, lekárov a fyzikov, na čele s jadrovým fyzikom Gaetanom Bertinatom vytvorili materiál, ktorý výrazne zvyšuje odrazivosť ďalekých infračervených lúčov, takže dokáže preniknúť hlbšie do tkanív a to dokonca do hĺbky 8 až 9 cm. Toto ich know–how zásadným spôsobom otvorilo možnosti využitia technológie na zmiernenie bolesti a liečbu prostredníctvom vysoko efektívnej podpory samoliečiacej schopnosti tela.

A tak vznikla technológia FIT = Far Infrared Technology, ktorá využíva dávno preukázané účinky energie (ďaleké infračervené žiarenie) produkovanej našim telom. Ďaleké infračervené žiarenie rozbíja klastre molekúl vody, čo vedie k zvýšeniu prietoku krvi na úrovni mikrocirkulácie až o 33% (video TU). Rýchlejšia látková výmena tiež znamená väčšie okysličenie, čo vo svaloch vedie k zlepšeniu fungovania, vyššiemu výkonu a skráteniu času na regeneráciu svalov. Zlepšujú teda okysličenie nášho tela, zrýchlenou cirkuláciou krvi napomáhajú vyplavovaniu chemických látok, toxínov a tukových čiastočiek z organizmu, odstraňujú telesné odpadové látky a znižujú kyslosť nášho tela, zlepšujú potenie, zlepšujú svalové funkcie, zrýchľujú samoliečiacu schopnosť tela a pôsobia analgeticky, čiže - odstraňujú bolesť.

FIT THERAPY terapeutické náplasti a vložky do topánok sú zdravotnícke pomôcky CE triedy I v súlade so smernicou 93/42/ EHS a môžu zmierňovať bolestivé symptómy bez použitia liekov. 

KEDY UVAŽOVAŤ NAD POUŽÍVANÍM FIT THERAPY NÁPLASTI

FIT THERAPY PATCH – náplasti, sú zdravotnícke pomôcky určené pre pacientov s akútnou alebo chronickou bolesťou. Medzi najčastejšie oblasti na aplikáciu náplastí patrí krčná chrbtica, oblasť dolného chrbta/krížov, oblasť bedrových kĺbov, ramená, kolená, členky. Výborné výsledky sú dosahované pri liečbe bolestí krčnej chrbtice, bolestí krížov, lumbago, bolestí ramena, lakťa, pri coxalgii, coxartróze, artritíde, fibromyalgii, zápale šliach, pri akejkoľvek bolesti kostro-svalového aparátu. FIT THERAPY technológia podporuje funkčnú regeneráciu svalov pri zápaloch, kontraktúrach, únave a pri nadmernom zaťažení, náplasti sú preto vhodné aj pre športovcov.
Bolesti spôsobené mechanickým poškodením (napr. vyskočená platnička) si vyžadujú odbornú liečbu a konzultovanie s lekárom. Aj v takom prípade však náplasti môžu bolesť zmierňovať a umožňujú tak znižovať množstvo užívaných farmakologických analgetík.
Pri chronických a dlhotrvajúcich problémoch je potrebné dopriať telu čas a náplasti používať dlhodobejšie, minimálne 15 dní (každých 5 dní vymeniť za novú). Ideálne je používať náplasti ešte pár dní po odznení bolesti. Náplasti sú vodeodolné, môžete s nimi vykonávať všetky bežné činnosti. 

KEDY UVAŽOVAŤ NAD POUŽÍVANÍM FIT THERAPY LADY

FIT THERAPY LADY náplasti sú ideálnym riešením pre dievčatá a ženy s opakovanou či celoživotnou bolestivou menštruáciou. Poskytujú úľavu od bolesti bez nutnosti užívania liekov, alebo výrazne znižujú ich množstvo.
Ide o súpravu 3 náplastí. Jedna náplasť sa lepí na krížovú oblasť, dve menšie oválne náplasti na oblasť vaječníkov (podrobné inštrukcie sú v príbalovom letáku).
Odporúča sa náplasti aplikovať ideálne 1-2 dni pred menštruáciou. Výrazný efekt (úľava od bolesti) nastáva počas druhého menštruačného cyklu. Pravidelnou aplikáciou, opakovaným používaním sa úľava ďalej zvyšuje. Preto je spočiatku potrebná trpezlivosť, treba telu dopriať čas. V prípade intenzívnych bolestí odporúčame krátkodobo aplikáciu FIT THERAPY LADY podporiť analgetikami.
1 balenie FIT THERAPY LADY obsahuje 2 sety 3 náplastí, teda vystačí na 2 menštruačné cykly. 

KEDY UVAŽOVAŤ NAD POUŽÍVANÍM FIT THERAPY POSTURE – vložky do topánok

Aplikácia FIT THERAPY technológie do vložiek do topánok prináša pozoruhodné efekty. Odrazivosť energie produkovanej našim telom (ďaleké infračervené žiarenie) do hĺbky 8 až 9 cm do šľapy okamžite a automaticky (reflexne) vyvoláva zmenu v stabilite (posunutie osi tela, rozloženie váhy) s pozitívnym vplyvom na statickú aj dynamickú úroveň – na postoj aj chôdzu. Technológia preto dosahuje pozitívne výsledky pri problémoch spôsobených nesprávnym držaním tela, s poruchami postoja a chôdze a pomáha tak odstraňovať bolesti spôsobené nesprávnym rozložením telesnej záťaže. Najčastejšími bolesťami spôsobenými nesprávnym držaním tela a nerovnomerne rozloženou záťažou sú bolesti kolien, krížov, kĺbov.
Keďže zlepšujú stabilitu, v stoji aj v pohybe, sú významným pomocníkom pre starších ľudí, tiež pre tehotné ženy a aj pre športovcov (atletika, turistika, lyžovanie...).
Pre trvalé zlepšenie postoja, stability i športového výkonu odporúča výrobca dlhodobé nosenie. FIT THERAPY vložky do topánok účinkujú 6 mesiacov pri dennom nosení. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach (pánske a dámske) a upravujú sa strihaním. Môžu sa prať v práčke.
Svoju stabilitu a rozloženie záťaže bez použitia a s použitím FIT THERAPY POSTURE si môžete prísť zmerať na pedobarometrickej podložke. Termíny a miesta priebežne zverejňujeme TU. Prípadne nám napíšte mail info@fitnaplasti.sk.

Automatický účinok FIT THERAPY vložiek do topánok a okamžitú zmenu stability tela si môžete pozrieť na videu, kde sa nám podarilo zaznamenať autentickú reakciu nášho kolegu na prvé stretnutie s nimi:

 

 

KDE NÁJDEM VIAC INFORMÁCIÍ, KDE PRODUKTY ZAKÚPIM

Okrem nášho eshopu, kúpite v lekárňach alebo zdravotníckych potrebách (vložky do topánok).

Viac informácií k technológii a produktom nájdete v tejto prezentácii, alebo čítajte v sekcii časté otázky.

 

FIT THERAPY VO SVETE

Zelená kde sme, modrá kde budeme a šedá ešte nevieme :)

 

Pri nákupe nad 49€ doprava poštou ZDARMA